Úřad také potvrdil, že meziroční tempo růstu zůstalo na vysoké úrovni 3,9 procenta po předchozích 4,3 procenta.
Příspěvek celkové domácí poptávky k mezičtvrtletnímu růstu se výrazně snížil na 0,4 procenta z 1,8 procenta ve druhém čtvrtletí. Způsobilo to snížení příspěvku hrubých kapitálových investic na 0,2 procenta z jednoho procenta. To bylo důsledkem mezičtvrtletního poklesu stavebních investic o 0,4 procenta, který následoval po růstu o 6,9 procenta v předešlém čtvrtletí.
Růst oslabily i zásoby, jejichž příspěvek byl v posledním čtvrtletí negativní v míře -0,3 procenta po pozitivních 0,7 procenta v předešlých třech měsících. Příspěvek soukromé spotřeby zůstal na 0,3 procenta, zatímco veřejná spotřeba přispěla k růstu 0,2 procenta po negativním vlivu -0,2 procenta v jarním čtvrtletí.
Růst exportu se zpomalil na 2,3 procenta ze 7,9 procenta, podobným tempem však zeslábl i růst dovozu, Celkový příspěvek zahraničního obchodu k růstu německého HDP se snížil na 0,3 procenta z předešlého příspěvku 0,5 procenta.
Největší evropská ekonomika zaznamenala na jaře prudký vzestup, jímž smazala značnou část ztrát z nejhlubší poválečné recese let 2008 a 2009. Růstové tempo druhého čtvrtletí bylo nejvyšší od sjednocení země v roce 1990 a Německo se jím vzdálilo od většiny ostatních zemí Evropské unie.
Německo se loni začalo vzpamatovávat z nejhlubší poválečné recese, kdy jeho HDP klesl o 4,7 procenta. Vláda sice nyní plánuje od příštího roku zavádět úsporná rozpočtová opatření, podle ekonomů však bude německá ekonomika vůči škrtům odolnější než jiné země eurozóny.
Vláda čeká pro letošní rok zvýšení HDP o 3,4 procenta. V příštím roce odhaduje zpomalení na 1,8 procenta.