Dohromady na nápravu škod ve finančním sektoru poputuje asi 35 miliard eur, z toho zhruba deset miliard okamžitě zamíří do bank jako finanční injekce na posílení jejich kapitálu. Zbytek peněz Irsko použije jako základ na vytvoření speciálního fondu pro mimořádné situace ve finančním sektoru.
Kromě peněz na záchranu bank Irové mohou použít 50 miliard eur na řešení vlastních rozpočtových problémů. Irsko si půjčí peníze na tři roky za úrok ve výši 5,8 procenta. Někteří ekonomové tuto sazbu kritizují, protože podle nich nebude mít země časem peníze na splacení úvěrů. Půjčka od mezinárodního společenství je nicméně podstatně výhodnější než úrok, který by Irsko v současnosti dostalo na finančních trzích.
EU navíc Dublinu o rok prodloužila dobu, do níž musí napravit své veřejné finance. Vláda původně měla rozpočtový schodek do roku 2014 stlačit pod tři procenta HDP, jak žádají unijní rozpočtová pravidla. Letos by měl irský deficit přesáhnout 30 procent HDP, což je rekordní úroveň ve srovnání se všemi zbývajícími členy Evropské unie. Evropská sedmadvacítka tak nejspíš vyslyšela varování ekonomů, že Irové nemohou za stanovenou dobu hospodaření napravit a termín prodloužila do roku 2015.