Už v říjnu vláda uvedla, že sanační program TARP bude stát vládu a daňové poplatníky nakonec méně než 50 miliard dolarů, třebaže Rozpočtový úřad Kongresu loni v začátcích realizace programu odhadoval tyto náklady až na 350 miliard dolarů. Nejnovější odhad úřadu předpokládá pokles nákladů až na 25 miliard USD a ministerstvo financí nyní pracuje s odhadem kolem 30 miliard dolarů, řekl Geithner ve vystoupení před výborem Kongresu pro dohled nad TARP.
K výraznému poklesu ztrát přispěly ziskové odprodeje akcií bank, které vláda během od konce roku 2008 kupovala, aby dodala bankám potřebný kapitál. Zřejmě nejpodstatněji k úspěchu programu přispěla nedávná dohoda vlády s pojišťovnou AIG na splacení celé státní pomoci v sumě přes 180 miliard dolarů, největší záchranné akce poslední krize.
Většina bank, které dostaly od vlády peníze na záchranu, již tyto půjčky splatila i s úroky a například ze sanace Citigroup měla vláda zisk 12 miliard dolarů. Ztráty TARP tak budou důsledkem zejména záchrany automobilek GM a Chrysler a pomoci poskytnuté majitelům domů ohrožených nesplácením hypoték. GM sice minulý měsíc úspěšně prodala část akcií na burze, celou státní pomoc však z výnosů prodeje nebude kvůli nízké ceně schopna splatit.
Pomoc bankám byla od počátku krize na podzim 2008 terčem ostré kritiky veřejnosti. Centrální bankéři a politici však upozorňovali, že bez sanace by hrozil rozvrat bankovního systému s katastrofálními důsledky pro ekonomiku, co do rozsahu podobnými Velké hospodářské krizi 30, let.