"Zahraniční trhy dál přijímají BlackBerry v rekordním počtu," poznamenal ředitel firmy Jim Balsillie. Znamená to, že firmě prakticky neuškodily stížnosti některých vlád, že nemají přístup do sítě RIM. Firma však musela učinit ústupky.
Tržby RIM ve třetím čtvrtletí vzrostly o 40 procent na 5,49 miliardy dolarů (asi 104,3 miliardy Kč). Zisk na akcii ve čtvrtletí činil 1,74 USD a zvýšil se z 1,10 USD, kde byl před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že firma na jednu akcii vydělá 1,65 USD a tržby zvýší na 5,4 miliardy dolarů.
RIM ve čtvrtletí odeslal do obchodní sítě 14,2 milionu přístrojů BlackBerry, a těsně tak za srovnatelné období překonal svého rivala Apple. Ten má na trhu přístroj iPhone. RIM navíc aktivoval služby pro dalších 5,1 milionu zákazníků. Firmě se tak daří odrážet nástup konkurence, která na trhu chytrých mobilů s operačním systémem rychle narůstá.
Největší růst nyní firma registruje na trzích mimo USA, Kanadu a Velkou Británii, kde už BlackBerry patří k nejoblíbenějším manažerským telefonům. Tržby mimo tyto tři země se na celkových tržbách firmy podílejí zhruba ze 44 procent, tržby v samotných Spojených státech tvoří přibližně 34 procent z celku.
RIM v srpnu uvedl na trh přístroj BlackBerry Torch, který má dotykový displej a výsuvnou klávesnici, a hodně se tak podobá telefonům konkurence. Firma také částečně modernizovala vzhled svého operačního systému, s kterým její telefony pracují. RIM se chystá začátkem příštího roku uvést na trh svůj první počítač typu tablet, který bude prodávat pod názvem PlayBook. K tomuto přístroji firma mnoho informací zatím neuvedla, první verze ale prý budou jen s připojením Wi-Fi.
Na současné čtvrtletí, které končí v únoru, firma předpovídá zisk na akcii 1,74 až 1,80 USD při tržbách 5,5 miliardy až 5,7 miliardy dolarů. To je nad odhady analytiků, kteří v průměru počítali se ziskem na akcii 1,61 USD a tržbami 5,46 miliardy dolarů. Akcie firmy díky solidním výsledkům a dobrému výhledu zpevnily asi o tři procenta.