V neděli večer americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že nařídilo méně významných diplomatům, aby se kvůli hrozící válce stáhli z Kuvajtu, Izraele a Sýrie.
Ceny ropy Brent stouply v jednu chvíli o 1,52 dolaru. Později se však v růstu poněkud uskromnily, takže si trh zapsal zdražení o 32 centů na 30,45 dolaru za barel. Na londýnském trhu s ropou se nedlouho po poledni postarali o další pozdvižení odpůrci války, kteří svým protestem pozastavili na více než dvě hodiny obchodování. Americká ropa podražila o 57 centů na 35,95 dolaru za barel. Chybělo jí tak zhruba pět dolarů do maxima z let 1990 až 1991, kdy proběhla válka v Perském zálivu. "Zdá se, že válka je hodně blízko. Trh se na ni připravuje," řekl David Thurtell, stratég přes komodity z Commonwealth Bank.
Ceny ropy vzrostly za čtyři měsíce o 40 procent s tím, jak americký prezident George W.Bush stupňoval své slovní výpady vůči Bagdádu. Tuhá zima a přerušení dodávek z Venezuely navíc srazily zásoby černého zlata na historická minima. Minulý týden ale trh přece jen ubral z ceny ropy 10 procent v naději, že válka bude krátká a Irák vývoz brzy obnoví. Mike Rothman z Merrill Lynch stanovil pro krátkodobý horizont jako horní hranici ceny ropy 46 dolarů za barel poté, co se objevily zprávy, že Bagdád umístil na ropných polích výbušniny. Během války v Perském zálivu se ropa prodávala maximálně za 41 dolarů za barel.