Zpravodaj Reuters Luke Baker, jenž doprovází třetí americkou pěší divizi, uvedl, že jeden z oddílů byl v pátek ráno už minimálně 150 kilometrů ve vnitrozemí. Vojáci spěchají na sever do Bagdádu, jenž je od kuvajtské hranice vzdálen vzdušnou čarou 520 kilometrů. V poušti současně burácela vozidla americké armády.
"K žádné střelbě nedošlo. Měli volnou cestu," uvedl reportér Reuters Sean Maguire, který se přesouvá s dlouhou kolonou vojenských vozidel prvního pluku námořní pěchoty. Pouštní písek válcují tanky, obrněná vozidla, terénní vozy Humvee, nákladní vozy a dělostřelecká technika.
Korespondent Adrian Croft, který doprovází další jednotku námořní pěchoty, ovšem uvedl, že pouhých 200 metrů v iráckém
vnitrozemí zastavily vojáky protitankové střely a palba z lehkých zbraní. Šlo o "docela velkou přestřelku", řekl.
Přes noc dopadaly na Bagdád další americko-britské rakety s plochou dráhou letu. Zasažen byl palácový komplex Saddáma Husajna ležící na břehu řeky Tigris a také kancelář iráckého vicepremiéra Táriqa Azíze. Irácká protiletecká obrana moc slyšet nebyla.
List Washington Post v pátek uvedl, že Saddám Husajn je uvnitř bagdádské pevnosti.
Kromě americké a britské pěchoty překročila ve čtvrtek večer hranici Iráku i speciální průzkumná jednotka australské armády.
Na jihu Iráku hoří podle mluvčího amerických a britských jednotek v zálivu ropné věže.
V Kuvajtu se zřítil vrtulník amerického námořnictva se čtyřmi americkými a 12 britskými vojáky na palubě. Nehodu nikdo z posádky nepřežil. Pád nezpůsobil útok nepřítele, řekl mluvčí americké armády.
Výbuchy a ohnivé záblesky byly vidět i ve směru druhého největšího iráckého města Basry.
Britské jednotky se rozmístily na jihoiráckém poloostrově Faw, který je důležitý ze strategického hlediska kvůli plavbě ropných tankerů. Později zamířily na sever. Narazily jen na mírný odpor, uvedl mluvčí britské armády.
Reportér televize al-Džazíra uvedl, že exploze otřásaly i severoiráckým Mosulem.
Ve Spojených státech vyšly ve čtvrtek na protest proti válce tisíce lidí do ulic. V San Francisku policie zadržela více než 1000 osob. Více než 100.000 lidí protestovalo v Německu. Protesty včetně pálení americké vlajky proběhly také v Londýně a Paříži.