Kurz eura klesl vůči dolaru k 1,31 USD, proti závěru minulého roku tak oslabil o 8,5 procenta. Nejníže, na čtyřleté minimum, se dostal na začátku června v reakci na potíže s dluhy v dalších zemích eurozóny po Řecku.
Atény se na bezprecedentní finanční pomoci 110 miliard eur dohodly s Bruselem a Mezinárodním měnovým fondem (MMF) výměnou za další hluboká úsporná opatření počátkem května. Na konci listopadu EU a MMF schválily balík 85 miliard eur Dublinu kvůli potížím s irským bankovním sektorem. Obavy vyvolávají deficity a dluhy Španělska a Portugalska.
Dolar k jenu za celý rok oslabil téměř o 12 procent k 82 JPY; na 15leté minimum 80,25 JPY klesl na začátku listopadu. Trh tak reagoval na výsledky říjnového zasedání finančních představitelů skupiny zemí G20 v Jižní Koreji. Tam se největší ekonomiky světa zavázaly, že nebudou devalvovat své měny, aby získaly konkurenční výhody, a nechají devizové kurzy, aby se vyvíjely podle tržních sil.
Investoři po summitu G20 sázeli na to, že japonská centrální banka již nebude na devizovém trhu intervenovat, aby silný jen oslabila. V polovině září tak učinila poprvé za šest let, aby zmírnila tlak devizového kurzu na japonské exportéry.
Dolar před koncem roku oslabil na nové rekordní minimum 0,9437 švýcarského franku. Na nové minimum pod 1,25 CHF kleslo i euro kvůli přetrvávajícím obavám z dluhové krize v eurozóně. Obchodníci považují frank za investici pro nejisté doby, a proto švýcarská měna tento rok rostla k euru i dolaru.