Oberthur ve snaze získat od správní rady De La Rue souhlas s převzetím, zvýšila svou nabídku z původních 905 pencí na 935 pencí za akcii. Britská firma to však opět odmítla, s tím, že ani nová nabídka náležitě neoceňuje její hodnotu. Akcie De La Rue po oznámení o zrušení nabídky klesly o 15 procent na 695 pencí.
Oberthur uvedla, že usilovala minulé čtyři měsíce o konstruktivní diskuse s vedením De La Rue a doufala přitom, že vzájemná spolupráce by mohla vylepšit zhoršenou reputaci De La Rue. "Vedení De La Rue však nejenže naši nabídku odmítlo, ale ignorovalo i požadavky na to, aby firma investorům na trhu vyjasnila základní otázky ohledně vztahu se zákazníky a finančních vyhlídek," vysvětlil Oberthur své odstoupení.
Francouzi naráželi na problémy De La Rue v Indii, kde firma loni v červenci informovala o problémech s výrobou. V listopadu pak varovala investory, že by to mohlo vést ke ztrátě tamního největšího zákazníka, pravděpodobně indické centrální banky. Akcie De La Rue v té době ztratily třetinu hodnoty, což firmu vystavilo riziku převzetí.
Informované zdroje agentuře Reuters sdělily že Oberthur se pro zvýšení nabídky na De La Rue spojil s firmou soukromého kapitálu Bain Capital. Ta se však zajímala o transakci jen v případě, že k ní vedení De La Rue vysloví souhlas.
De La Rue je největším nevládním výrobcem bankovek na světě a tiskne národní měny pro zhruba 150 zemí světa. De La Rue tiskla na začátku 90. let i některé z prvních bankovek pro samostatnou Českou republiku po rozdělení federace.