Lagardeová se tak stala zatím poslední vysoce postavenou evropskou političkou, která se v Davosu postavila za euro. Šéfové zahraničních bank v čele s Diamondem sice uznali, že situace v eurozóně se dál nezhoršuje, to ale podle Diamonda neznamená, že automaticky zmizela i volatilita, tedy vysoké kolísání cen aktiv.
Lagardeová obhajovala i kroky, které ministři eurozóny činili v posledním roce. Odpovědní politici podle ní reagovali rychle a efektivně na dluhovou krizi, která zasáhla Irsko a kde hrozilo, že se potíže přenesou i na Portugalsko a na mnohem větší Španělsko.
"Dostali jsme se z toho," řekla podle serveru BBC Lagardeová. Ministrům podle ní trvalo jen týden, aby dali dohromady záchranný fond pro eurozónu (EFSF). Ten je součástí širší záchranné sítě a má zajistit úvěry či záruky za ně až do výše 440 miliard eur (asi 10,7 bilionu Kč).
Účastníci davoského fóra se ale zabývali také situací v Egyptě, kde počáteční nepokoje přerostly v povstání proti tamnímu prezidentovi Husnímu Mubarakovi. Například americký senátor a někdejší kandidát na prezidenta John Kerry Mubaraka vyzval, aby reagoval na obavy, které má jeho lid. Vlna násilí už mezitím zasáhla několik velkých egyptských měst, bohatí Egypťané a podnikatelé Egypt opouštějí.
"Teď je klíčové, aby prezident Mubarak reagoval na potřeby svých lidí, a to způsobem, který bude okamžitě řešit jejich frustraci," řekl agentuře AP Kerry. Ten je v americkém Senátu předsedou výboru pro zahraniční vztahy. Ekonomického fóra v Davosu se Kerry účastní jako řada jeho krajanů a další politické a podnikatelské elity z celého světa.