"Výsledek byl špatný, byl v hodnotách horších než obvykle, a proto k zákazu došlo. Na problém byli naši inspektoři upozorněni náhodným spotřebitelem, že by mohlo docházet v jedné blízké čerpací stanici pohonných hmot k prodeji nekvalitního paliva. Proto jsme na místo vyrazili s naší mobilní laboratoří a prodej pár hodin po odebrání závadných vzorků zakázali. Je to poprvé," uvedl ředitel středočeského inspektorátu ČOI Ivan Kruliš.
"Jedna věc je ona preventivní stránka, kdy zveřejňujeme naše nálezy. Druhá věc je ochraňovat motoristy před nekvalitním palivem, takže v tomto je to novinka a já jsem rád, že to funguje," komentoval zásah ČOI ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS).
Podíl nekvalitních pohonných hmot zjištěných u tuzemských čerpacích stanic v lednu klesl z prosincových 13,9 procenta na 4,5 procenta. Nedostatky inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) zjistili hlavně u motorové nafty.
ČOI v uplynulém týdnu na internetu zveřejnila také seznam čerpacích stanic, u kterých v lednu nabyly právní moci pokuty uložené za prodej nekvalitních pohonných hmot. Nejvyšší celkovou pokutu 300.000 korun dostala čerpací stanice H&D oil v Netvořicích na Benešovsku, a to za nedostatky zjištěné při dvou kontrolách loni v létě.