"Přítomni budou členové voleného výkonného výboru ČSTV. Konečné řešení by měla přijmout až valná hromada ČSTV plánovaná na 16. dubna," řekl minulý týden předseda ČSTV Pavel Kořan.
Nabídky předložily skupina KKCG podnikatele Karla Komárka, společnosti Penta a E-Invest a podnikatel Radovan Vítek. ČSTV dala při jednání o investorovi dvě podmínky: musí být zachována akcionářská struktura a nesmí být porušena dluhopisová dokumentace. Novou variantou nabídky E-Investu a Penty by měla být zástava akcií Sazky výměnou za navýšení základního kapitálu. Nabídka KKCG obsahuje navýšení základního kapitálu o 2,8 miliardy korun, za což Komárkova skupina požaduje 67 procent akcií Sazky. Vítek chce dát za 100 procent akcií firmy miliardu korun.
Penta s E-Investem již dříve uzavřely se Sazkou smlouvu o strategickém partnerství. Tehdy uvedly, že poskytnou Sazce tolik peněz, kolik bude třeba k odvrácení insolvence. Sportovní svazy by tak dostaly podle dohody od Penty s E-Investem půjčku, investoři by na oplátku získali podíl na zisku Sazky. Podle informací z tisku by měl do Sazky vstoupit nový investor Gladiolus, za kterým jsou právě Penta a E-Invest, úpisem až 54 procent akcií v hodnotě 1,68 miliardy korun.
Podle serveru E15.cz se dnes jako první dostaví Komárek, jako druhý Vítek a na závěr bude výbor ČSTV jednat s Pentou a E-Investem.
Sazka je od 17. ledna na návrh Vítka, který je jejím největším věřitelem, v insolvenčním řízení. První soudní jednání v insolvenčním řízení se má uskutečnit v polovině dubna.
Majoritním vlastníkem Sazky je ČSTV s 68 procenty. Minoritními akcionáři Sazky jsou s 13,5 procenta Česká obec sokolská, přes 5,5 procenta má Česká asociace Sport pro všechny a čtyři procenta Autoklub ČR. Dalšími akcionáři jsou Sdružení sportovních svazů ČR (3,56 procenta), Český olympijský výbor (2,00 pct), Český střelecký svaz (1,44 procenta), Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů ČR (1,02 procenta) a sdružení Orel (0,88 pct).