Počet klientů v obou zemích loni vzrostl o tři tisíce na 386.000. Klíčovým cílem pro rok 2011 je v obou zemích dosáhnout růstu počtu zákazníků. "Očekáváme, že růst se projeví v mírném snížení úvěrové kvality, na což jsme připraveni, protože současná úroveň ztráty ze snížení hodnoty pohledávek je v obou zemích výrazně pod skupinovým průměrem," uvedla firma.
V Česku je Provident Financial největším poskytovatelem krátkodobých hotovostních půjček domácnostem. Působí zde od roku 1997. Zázemí společnosti v tuzemsku zajišťuje 650 zaměstnanců a 2600 obchodních zástupců. Výše půjčky se pohybuje od 3000 Kč do 50.000 Kč.
Podle Indexu predátorského úvěrování, který loni sestavila obecně prospěšná společnost Člověk v tísni v rámci srovnání nebankovních firem poskytujících hotovostní úvěry, činí roční sazba nákladů asi 220 procent. "Roční sazba nákladů RPSN kolem 220 procent u nejdražšího Providentu je ve srovnání s 60 či 70 tisíci procent RPSN u některých šedých poskytovatelů půjček vlastně nízká," citovala autora analýzy Daniela Hůle ze společnosti Člověk v tísni ve svém vydání loni 14. prosince Mladá fronta Dnes.
Společnost působí ještě v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Mexiku. Firma je součástí mezinárodní finanční skupiny International Personal Finance obchodované od roku 1992 na londýnské burze.