V nyní projednávané kauze Vrchní soud v Olomouci v roce 2008 rozhodl, že se MPM-Quality nedopouští nekalé soutěže, když značkou Prim, tradičně spojenou s českou hodinářskou produkcí, označuje také výrobky se součástkami importovanými z ciziny. Podle Elton hodinářské tím mate spotřebitele. Vrchní soud ale rozhodl, že obě společnosti mohou své výrobky označovat slovem Prim, byť každá z jiného právního titulu. Elton hodinářská proti tomu podala dovolání.
Nejvyšší soud ale rozsudky nižších instancí potvrdil. "Žalovaná (MPM-Quality), která je vlastníkem ochranné známky Prim, tuto ochrannou známku neužívá v rozporu s dobrými mravy soutěže, ani svým jednáním nemůže přivodit žalobkyni (Elton hodinářská) jako soutěžiteli újmu," stojí v lednovém rozhodnutí senátu s předsedkyní Kateřinou Hornochovou.
Vrchní soud v Olomouci a před ním i Krajský soud v Ostravě rozhodly, že ochranná známka neslouží k ochraně výrobků z hlediska země jejich původu. Soudy poukázaly na to, že pro průměrné zákazníky je v době globalizace obvyklé, že výrobky se známými ochrannými známkami nebývají kompletně vyráběné v zemi, z níž známka pochází.
Frýdecko-místecká MPM-Quality ochrannou známku Prim vlastní od roku 2001, kdy ji koupila od tehdejší Chronotechny Šternberk. "Naše modely 'Primek' jsou navrhovány, kompletovány a testovány v České republice," uvádí firma na svých webových stránkách.
Společnost Elton hodinářská navazuje na výrobu hodinek, která se v Novém Městě nad Metují datuje od roku 1949. Jejich označení Prim převzala firma od svých právních předchůdců. Užívá také evropskou ochrannou zámku Manufacture PRIM 1949.
Firmy vedly více soudních sporů a navzájem se dlouhodobě osočovaly z plagiátorství a nekalé soutěže. Podle firmy Elton hodinářská její konkurence využila chyb při privatizaci k získání slavné značky. "Parazitují tak na práci a úsilí vývojářů, konstruktérů a hodinářů z továrny v Novém Městě nad Metují," napsala Elton hodinářská ve své webové prezentaci.