Zájem o dluhopisy byl celkem vysoký, takzvaný poměr bid-cover, který vyjadřuje, o kolik poptávka převýšila nabízené papíry, činil 3,6. Znamená to, že zájem byl více než třikrát vyšší, než kolik dluhopisů ministerstvo financí nabídlo. Šéf agentury Petros Christodulu řekl, že skoro třetinu dluhopisů, které Řecko prodalo, nakoupili zahraniční investoři.
V předchozí aukci srovnatelných papírů, která se konala 8. února, byl zájem o pokladniční poukázky ještě vyšší a poměr bid to cover dosáhl hodnoty 4,54. Příznivější byl také úrok, který činil 4,64 procenta. Solidní zájem ale Řecku umožnil objem nabízených dluhopisů v dnešní aukci zvýšit. Snahou ministerstva bylo původně prodat papíry v objemu 1,25 miliardy eur.
Vysoce zadlužené Řecko začalo prodávat krátkodobé dluhopisy loni v září, na trh dluhopisů s dlouhou dobou splatnosti ale zatím nemá přístup. Investoři totiž nejsou ochotni řecké papíry kupovat a pokud by tak činili, požadovali by neúměrně vysoký úrok, aby se kryli proti riziku nesplacení v delším časovém horizontu. Takové riziko je podle části analytiků značné, k čemuž přispělo i zmíněné snížení ratingu od Moody's.
Prodej státních dluhopisů je pro každý stát většinou rutinní záležitostí. Z výnosů státy financují své běžné potřeby a cenné papíry prodávají více či méně pravidelně. V současné době se ale prodeji státních dluhopisů věnuje zvýšená pozornost, protože některé státy mají vysoké dluhy a cenné papíry se jim nedaří prodávat za tak výhodných podmínek jako před krizí.
Řecko loni v květnu požádalo o zahraniční finanční pomoc, kterou čerpá ve výši 110 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč). Nouzový úvěr má ale Řecko k dispozici jen do roku 2013, pak musí začít splácet.