Tržby se zvýšily o 16 procent na 92,9 miliardy eur. Provozní zisk se zvýšil o dvě procenta na 9,5 miliardy eur. K růstu přispěly hlavně aktivity firmy v Británii a Německu.
Generální ředitel Johannes Teyssen dodal, že od listopadu 2010 již firma prodala majetek za devět miliard eur, celkem má v plánu prodat majetek za 15 miliard eur. Mimo jiné se zbavila podílu v ruském Gazpromu, plynárenské sítě v Itálii či energetické sítě v Británii. Peníze získané z prodeje chce použít na snížení dluhu a investice. Dluh firmy loni klesl o sedm miliard eur.
V letošním roce však firma očekává slabší hrubý provozní zisk vůli několika mimořádným vlivům. Jedním z nich je dohoda, která umožňuje energetickým firmám prodloužit životnost německých jaderných elektráren o 12 let výměnou za mimořádné daně a odvody na zvýšení investic do obnovitelných zdrojů energie. Problémy má i u velkoobchodního prodeje plynu, který nakoupila v rámci dlouhodobých kontraktů za vyšší ceny, než za které je ho schopna nyní prodat, napsaly agentury AP a Reuters.
Skupina E.ON působí i v České republice, kde zásobuje elektřinou a plynem asi 1,5 milionu zákazníků. Česká energetická skupina E.ON poskytuje elektřinu v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,4 milionu zákazníků a tím má podíl na trhu 20 procent. Plynem zásobuje 110.000 zákazníků v jižních Čechách a od května letošního roku nabídne dodávku plynu na celém svém distribučním území.