Kořan uvedl, že smlouvy, které byly předmětem rozhodnutí soudu, měly být předběžnému správci stejně předloženy. Výkonný výbor je prý překvapen jednáním člena představenstva Sazky, předsedy Autoklubu Romana Ječmínka, který na smlouvy upozornil předběžného správce. "Jeho krok nepřispěje k dobrému řešení. To, co napsal, neodpovídá situaci, je tam řada nepravd," řekl šéf ČSTV.
Představenstvo Sazky minulý pátek schválilo dvě smlouvy se společností Gladiolus, kterou založili zájemci o Sazku Penta a E-Invest. Obě smlouvy vedly předběžného insolvenčního správce Josefa Cupku k žádosti, aby vedení loterijní firmy mohlo nakládat s majetkem společnosti jen se souhlasem správce. Žádosti soud dnes vyhověl.
Kořan dále uvedl, že ČSTV jako většinový akcionář Sazky bude na její úterní mimořádné valné hromadě hlasovat proti návrhu minoritních akcionářů na změnu stanov i odvolání ředitele a šéfa představenstva Sazky ze svých funkcí. "Všechny tyto kroky, včetně výběru budoucího investora, podléhají rozhodnutí valné hromady ČSTV," podotkl. Ta se koná 16. dubna.
Výkonný výbor jednal také o parametrech zadání tendru na výběr investora pro Sazku, ale definitivní kritéria zatím nestanovil. Chce o nich ještě jednat s minoritními akcionáři. Kořan řekl, že ČSTV si je vědomo některých rozdílných pohledů. "My preferujeme řešení, v rámci kterého nedojde ke změně ke změně akcionářské struktury Sazky," uvedl.
Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala finanční skupina KKCG Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky s pohledávkou 1,5 miliardy korun. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.