Krajský soud v Brně návrh společnosti Zlaté jablko původně zamítl s tím, že je neurčitý, protože neobsahoval "konkrétní údaje o dalších věřitelích". S tím Vrchní soud v Olomouci nesouhlasí. Firma podle soudu označila další věřitele ve svém návrhu výslovně, uvedla také, že pohledávky jsou po lhůtě splatnosti delší než 30 dnů. Podle odvolacího soudu je to dostačující. "Na rozdíl od soudu prvního stupně (Vrchní soud v Olomouci) nezastává názor, že navrhující věřitel musí v insolvenčním návrhu uvést i přesnou výši pohledávek dalších věřitelů za dlužníkem, datum splatnosti těchto pohledávek, případně jejich právní důvod. Odvolací soud nepostrádá v insolvenčním návrhu ani vylíčení okolností osvědčujících neschopnost dlužníka hradit své splatné závazky," uvedl Vrchní soud v Olomouci ve svém usnesení.
Podle Vrchního soudu v Olomouci je insolvenční návrh společnosti Zlaté jablko proti OHL ŽS řádný a projednatelný. Případem se bude dál zabývat Krajský soud v Brně. Proti aktuálnímu usnesení Vrchního soudu v Olomouci se není možné odvolat.
Zlaté jablko investora REIN Holding podalo insolvenční návrh na OHL ŽS koncem září 2010. OHL ŽS prý Zlatému jablku způsobila škodu přes 98 milionů Kč tím, že počátkem roku 2007 odstoupila od smlouvy na stavbu obchodního centra Zlaté jablko v centru Zlína. Podle investora firma OHL ŽS práce zastavila proto, že nezvládla roli dodavatele, a též proto, že měla údajně lukrativnější zakázku. OHL ŽS tehdy argumentovala tím, že práce zastavila kvůli pochybení investora, který prý nepředal kompletní projektovou dokumentaci a neprokázal ani zajištění peněz na uhrazení nákladů výstavby. Insolvenční návrh firma označila za šikanózní. Ve dvou souvisejících sporech na společnosti Zlaté Jablko vysoudila u Krajského soudu v Brně více než 16 milionů korun. Také proti těmto rozsudků se Zlaté jablko odvolalo.
Centrum Zlaté jablko nakonec za půl miliardy korun dostavěla firma PSJ Holding. Jeho otevření v květnu 2008 bylo údajně zpožděno asi o tři čtvrtě roku.