Na poklesu akciového trhu se velkou měrou podílely energetické a průmyslové tituly. Širší index Standard & Poor's 500 se propadl o 1,89 procenta na 1295,11 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se snížil o 1,84 procenta na 2701,02 bodu.
Náladu na trhu zasáhly nepříznivé ekonomické zprávy z Číny, Spojených států a Španělska. Zahraniční obchod Číny se v únoru překvapivě propadl do schodku 7,3 miliardy dolarů (zhruba 130 miliard Kč). Deficit byl první od loňského března a nejvyšší za sedm let. Propad do schodku je nicméně podle analytiků pravděpodobně pouze přechodnou záležitostí.
Americké ministerstvo práce ve čtvrtek oznámilo, že počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden stoupl o 26.000 na 397.000 osob. Analytici přitom počítali s mírnějším nárůstem na 378.000 žádostí.
Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service ve čtvrtek snížila hlavní rating Španělska o jeden stupeň na známku Aa2. Výhled ratingu je negativní, což znamená, že agentura může přikročit k dalšímu snížení.
Na devizovém trhu způsobilo zhoršení ratingu Španělska výrazný pokles eura vůči dolaru. V závěru čtvrtečního obchodování v New Yorku jednotná evropská měna oslabila o 0,9 procenta na 1,3788 USD. To představuje její nejprudší pokles od 10. února. V pondělí se přitom euro dostalo až na čtyřměsíční maximum 1,4036 USD díky očekávání, že úrokové sazby v eurozóně stoupnou dříve než ve Spojených státech.