Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 v závěru klesl o 1,7 procenta na 10.254,43 bodu. V čtvrtek Tokio ztratilo 1,5 procenta a za celý týden Nikkei oslabil o čtyři procenta.
Tokijská burza oslabovala pod vlivem vývoje v New Yorku, kde Dow Jonesův index klesl o 1,9 procenta a zažil nejprudší pokles od loňského srpna. Náladu na trhu zasáhly zprávy o nečekaném obchodním deficitu Číny, vyšším růstu nezaměstnanosti ve Spojených státech a snížení ratingu Španělska. K obavám z nepokojů v Libyi, které v posledních týdnech prudce zvýšily ceny ropy, se přidaly zprávy o protestech v Saúdské Arábii.
V samém závěru mohlo obchodování poznamenat silné zemětřesení na severovýchodě, které otřáslo budovami i v Tokiu. Po uzavření tokijské burzy klesl Nikkei v termínovém kontraktu v Singapuru o více než tři procenta a dočasně se ocitl pod hranicí 10.000 bodů. Japonská centrální banka krátce po události sdělila, že udělá všechno pro to, aby zajistila stabilitu a hladké fungování finančních trhů.
Na asijském devizovém trhu euro po čtvrtečním propadu oživilo, protože obavy z dluhové krize načas zastínil výhled na střednědobý růst evropské měny díky výnosové výhodě vyšších úroků. Před dnešním summitem eurozóny však zůstává trh nervózní a podle obchodníků je připraven euro v případě nepříznivých zpráv okamžitě prodávat.
Ke konci tokijského obchodování euro k dolaru posílil o 0,2 procenta na 1,3817 USD po čtvrtečním sestupu na týdenní minimum 1,3775 USD. Dolar k jenu mírně klesl na 82,81 JPY a jeho index vůči koši šesti měn oslabil o 0,2 procenta.