Vedení Sazky může od středy nakládat s majetkem společnosti jen se souhlasem předběžného insolvenčního správce. Opatření se týká například uzavírání smluv nad 500.000 korun, vyplácení peněz z účtů Sazky či v hotovosti nad 500.000 korun, nemovitého majetku Sazky včetně převodů či pronájmů, předmětů duševního a průmyslového vlastnictví, podílů v jiných společnostech nebo zahájení soudních a jiných sporů.
Sazka je v insolvenčním řízení od 17. ledna 2011. Postupně do něj přihlásily své pohledávky i další firmy. Druhý návrh podala KKCG, první podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky s pohledávkou 1,5 miliardy korun. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.
Většinovým vlastníkem Sazky je s 68 procenty Český svaz tělesné výchovy (ČSTV). Ten hledá pro Sazku investora, protože firma se zadlužila kvůli výstavbě pražské O2 areny.
Členové výkonného výboru ČSTV se ve středu shodli na tom, že jediným krokem k odvrácení insolvence Sazky je uzavření úvěrové smlouvy, která zajistí zdroje pro řešení aktuálních potřeb firmy. Preferuje řešení, v rámci kterého se nezmění akcionářská struktura Sazky. Naopak vstup partnera do Sazky požadují minoritní akcionáři, kteří tvrdí, že v případě půjčky nebudou mít na její splácení a jejich podíly v Sazce by tak propadly.
ČSTV má zpracovat parametrické zadání soutěže tak, aby na jednotném vzorci podle konkrétní modelové situace bylo možné jednotlivé nabídky porovnat. Nabídky vyhodnotí firma Erste Corporate Finance. Tento materiál pak svaz předloží valné hromadě, která má jako jediná právo konečného rozhodnutí. Valná hromada ČSTV je svolána na 16. dubna.