Současně s Dvořákem na své posty rezignují i další dosavadní členové představenstev, Petr Vlasák a Marta Guthová z Letiště Praha a Josef Adam z Českých aerolinií. Všichni tři budou působit v představenstvu Českého aeroholdingu, Petr Vlasák bude jedním z jeho dvou místopředsedů.
Plánovaná rezignace souvisela s podpisem zakládací listiny Českého aeroholdingu, kterou ratifikoval ministr Kalousek ve čtvrtek. Dnešním dnem je společnost zapsána v obchodním rejstříku.
Společnosti rovněž sníží počty členů v představenstvu a dozorčích radách. Z původních pěti členů představenstev obou firem se jejich počet sníží na tři, dozorčí rada ČSA zeštíhlí ze šesti členů rovněž na tři a dozorčí rada Letiště Praha z devíti na tři členy.
Jedním z hlavních cílů propojení Letiště Praha a ČSA jsou provozní a finanční úspory, všechny součásti Českého aeroholdingu budou nicméně obchodně samostatné. "Celý projekt je samofinancovaný, bez jakýchkoliv nároků na státní rozpočet," uvedly dříve Letiště Praha a ČSA. Propojení ČSA s dlouhodobě ziskovým Letištěm Praha by mělo stabilizovat hospodaření aerolinek. ČSA se předloni potýkaly s hrozbou ukončení provozu a vykázaly ztrátu 3,8 miliardy korun. Procházejí proto ozdravnou kúrou, jejíž součástí je i propouštění a snížení počtu letadel.
Chystanou restrukturalizaci ČSA nyní prověřuje Evropská komise. Vedle spojení aerolinek s Letištěm Praha se komise zabývá také okolnostmi, za nichž státní společnost Osinek poskytla dopravci úvěr ve výši 2,5 miliardy korun.