Podle Jiránka se před revitalizací území musejí vyřešit vlastnické vztahy tak, aby byly průhledné a prokazatelné. Následně prý teprve město může uvažovat o sanaci a případném převádění území do svého vlastnictví. "Některé pozemky může město získat po propadnutí státu při konkurzních řízeních," dodal.
Studie uvádí, že je v areálu bývalé Poldi 265 různých vlastníků, mezi které patří velké firmy i soukromé osoby. "Některé pozemky v minulosti nakoupili spekulanti nebo sloužily jako zástava u bank," míní Jiránek. Jako první se podle něj začne měnit část Dříň, která je nejméně ekologicky zatížená a vzniknout by tam měla další průmyslová zóna. ČVUT tam chce například na konci letošního roku začít se stavbou Univerzitního centra energeticky efektivních budov, které bude stát kolem 600 milionů Kč.
Po dokončení kompletní studie o vlastnických vztazích a využití areálu, za kterou město podle Jiránka zaplatilo asi dva miliony korun, bude zpracována analýza ekologických zátěží celého území. Za tu město zaplatí kolem 60 milionů Kč. Teprve poté začne sanace, která potrvá minimálně do roku 2020. Její cena se může vyšplhat až na 1,5 miliardy Kč.