Hlavní index Nikkei 225 zpevnil o 488,57 bodu a den uzavřel vyšší o 5,68 procenta na hodnotě 9093,72 bodu. Zaznamenal tak největší skok od loňského května. Například akcie největší světové automobilky Toyota Motor zpevnily o více než šest procent, koncern Sony přidal přes sedm procent a ocelárna Kobe Steel dokonce více než 11 procent.
Ke zklidnění situace částečně přispěly zprávy, podle nichž japonská centrální banka napumpovala do ekonomiky dalších 3,5 bilionu jenů (asi 43 miliard USD; 760 miliard Kč). Za poslední dva dny banka dodala na peněžní trh v Tokiu celkem 23 bilionů jenů (asi 283 miliard Kč; pět bilionů Kč). V důsledku toho se dnes vydaly vzhůru i ceny akcií bank, včetně té největší, kterou je Mitsubishi UFJ Financial Group.
Na devizových trzích přechodně oslabil kurz japonského jenu, který se vydal prudce vzhůru hned po pátečním zemětřesení. Příčiny ale byly pouze technického rázu; obchodníci totiž předpokládali, že japonští investoři po katastrofě uzavřou pozice v zahraničí, získané peníze převedou na jeny a pošlou si je domů do Japonska. Tím se zvyšuje poptávka po jenech, a tím i jejich kurz.
Japonský jen k dolaru vzrostl na 80,85 JPY z předchozích 80,83 JPY, kde byl v úterý v New Yorku, během dne ale přechodně oslaboval. Na paritě s eurem japonská měna vystoupila na 113,04 z předchozích 112,99 JPY, i zde ale v průběhu dne oslabil, a to až o 0,4 procenta. Dolar k euru zpevnil na 1,3984 z předchozích 1,3998 USD.
Poptávka po jenech by se podle analytiků mohla ještě udržet. Japonci totiž budou potřebovat peníze na obnovu země a je pravděpodobné, že část jich získají odprodejem zahraničních aktiv. Konverze měn by pak měla vést k dalšímu růstu jenu. Po ničivém zemětřesení, které Japonsko zasáhlo v roce 1995, kurz jenu během dvou měsíců vzrostl asi o 20 procent.