Soud vyhověl 9. března žádosti předběžného insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky, aby vedení loterijní firmy mohlo nakládat s majetkem ve vymezených oblastech jen s jeho souhlasem. Opatření se týká například uzavírání smluv nad 500.000 korun, nemovitého majetku Sazky včetně převodů či pronájmů, předmětů duševního a průmyslového vlastnictví, podílů v jiných společnostech nebo zahájení soudních a jiných sporů.
Cupkovi se nelíbilo, že představenstvo Sazky minulý pátek schválilo dvě smlouvy se společností Gladiolus, kterou založili zájemci o Sazku Penta a E-Invest. Na základě první smlouvy má údajně Sazka čerpat úvěr přibližně 2,5 miliardy korun poskytnutý společností Gladiolus, který má být zajištěn majetkem Sazky. Druhá smlouva zřizuje nový orgán, takzvaný řídící výbor, kteý by měl udílet pokyny představenstvu Sazky.
Sazka se rovněž 8. března odvolala proti ustavení Cupky předběžným správcem. Sazka mimo jiné zpochybnila nestrannost Cupky, který v minulosti figuroval v konkurzním řízení na majetek podnikatele Václava Fischera. Sazka poukázala na to, že Fischerovým věřitelem tehdy byla skupina KKCG Karla Komárka, která se nyní uchází o Sazku. Kromě toho nebyly splněny objektivní podmínky pro ustavení správce podle insolvenčního zákona. Tyto argumenty dnes společnost v odvolání zopakovala.
Sazka přiznala na počátku týdne, že nemá peníze na vyplacení velkých výher ve Sportce a požádala předběžného insolvenčního správce Josefa Cupku o dočasné pozastavení provozování loterií. Cupka s tím nesouhlasí a soudí, že Sazka by měla sama na sebe podat dlužnický insolvenční návrh.
Sazka čelí dvěma návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala KKCG podnikatele Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, který tvrdí, že je největším věřitelem Sazky. Oba navrhovatelé se zároveň o Sazku ucházejí. Třetím zájemcem jsou Penta a E-Invest.