Tržby podniku se v minulém roce zvýšily o 5,8 procenta na 11,8 miliardy eur. Jeho akcie pak vzrostly o čtyři procenta a vedly si lépe než akciový index 600 evropských dodavatelů materiálu a stavebních firem.
Generální ředitel HeidelbergCementu Bernd Scheifele předpokládá, že se Japonsko po katastrofě stane z exportéra cementu jeho dovozcem. Podnik je jedním z největších výrobců cementu na světě a v Asii má rozáhlé aktivity. Drží například většinový podíl v indonéské společnosti PT Indocement Tunggal Perkasa.
Podle jednoho z analytiků stavebního sektoru, který si nepřál být jmenován, ale HeidelbergCement ve skutečnosti neřekl, jaký dopad bude situace v Japonsku mít. "Všichni jen říkají, že jsou v pozici využít příležitostí, které situace vytvořila," dodal.
Rivaly německé společnosti jsou švýcarský Holcim a francouzská Lafarge. Nárůst poptávky očekává HeidelbergCement ve Skandinávii, v Německu a Kanadě. Firmu výrazně zasáhla finanční krize, zejména v Severní Americe, kde se propadla poptávka po výstavbě, napsala agentura Reuters.
Do skupiny HeidelbergCement patří v Česku společnosti Českomoravský beton, Českomoravský cement a Českomoravské štěrkovny. Firmy se v tuzemsku podílely na stavbě dálnic, železničních koridorů a dalších velkých stavebních projektů.