Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 v závěru stoupl o 2,7 procenta na 9206,75 bodu. Za celý týden však ztratil 10,2 procenta, nejvíce od eskalace finanční krize na podzim 2008. Na oznámení G7 reagovaly další asijské akciové trhy růstem kolem jednoho procenta.
V prvních třech dnech od pátečního zemětřesení akcie v Tokiu spadly ve všeobecném výprodeji a v chaotickém obchodování o zhruba 18 procent a v dalších dvou dnech prudce kolísaly. Dnešní oživení spolu se stabilizací objemu obchodů na normální úrovni však podle obchodníků neznamená, že období dramatických otřesů skončilo. Pozornost se nadále zaměřuje na krizi jaderné elektrárny Fukušima a stále ještě není znám plný dopad páteční katastrofy.
Rozhodnutí G7 z noční telekonference trhy překvapilo, protože se čekalo, že proti růstu jenu zasáhne pouze japonská centrální banka. Ta už dnes vstoupila na trh a podle obchodníků koupila za jeny více než 25 miliard dolarů. "Je to první koordinovaná intervence od roku 2000, takže bude mít na trh velký vliv," řekla Kathy Lienová z newyorské firmy GFT.
Kurz jenu k dolaru v Toku po oznámení G7 klesl o více než tři procenta na 81,75 JPY a vzdálil se od čtvrtečního rekordu 76,25 JPY. Jen prudce zpevňuje od pátečního zemětřesení kvůli nákupům japonských pojišťoven a dalších firem a útěku investorů k bezpečným měnám. Silný jen však podkopává japonský vývoz a tím i celou ekonomiku, což je to poslední, co nyní země stižená katastrofou potřebuje.
Euro vůči jenu posílilo o 3,5 procenta na 114,60 JPY. Japonský ministr financí Jošihiko Noda sdělil, že Evropská centrální banka bude intervenovat na paritě euro/jen.
Ještě výrazněji než jen stouply takzvané komoditní měny v čele s australským dolarem, které předtím prudce klesaly. Australský dolar posílil k jenu o 4,2 procenta a vůči dolaru získal jedno procento. Americký dolar stoupl ke švýcarskému franku z rekordních minim o jedno procento na 0,9065 CHF. Švýcarská měna nejvíce těžila z otřesů na trzích po zemětřesení.