Kolem poloviny ledna Fed uvedl, že podle předběžných údajů odvede ministerstvu financí 78,4 miliardy USD. V roce 2009 odvedl 47,4 miliardy USD.
Fed přijal v době vrcholící finanční krize nebývalá opatření, aby podpořil ekonomiku. Už v roce 2009 nakoupil cenné papíry za zhruba dva biliony dolarů. Loni na podzim pak přijal v rámci "kvantitativního uvolňování" známého pod zkratkou QE2 nový program nákupů vládních dluhopisů za celkem 600 miliard dolarů. Za něj byl kvůli riziku vyvolání inflace a oslabení dolaru kritizován doma i ve světě. Na konci loňského roku Fed uvedl, že jeho celkový majetek stoupl o 193 miliard na 2,43 bilionu USD.
Fed předává své zisky do státní pokladny a ve své historii neutrpěl nikdy ztrátu. Kritici však poukazují na to, že během finanční krize a hospodářské recese centrální banka přemrštěně zvětšila svou bilanci nákupy obrovského množství aktiv, často i rizikových. Doplatit přitom může i na své nákupy státních dluhopisů v případě, že je bude chtít začít prodávat a bude pokračovat růst jejich úroků a tím pokles jejich cen.
Fed chce přikročit ke zpětným prodejům dluhopisů v situaci, kdy přejde k takzvané "únikové strategii", to znamená začne normalizovat extrémně uvolněnou měnovou politiku. Činitelé Fedu však dávají najevo, že to začnou dělat, až bude ekonomika stát na zcela zdravých nohou.