Hušák podle serveru iHNed.cz poslal zaměstnancům Sazky dopis, v němž jim sdělil, že se dá se očekávat, že v dohledné době bude rozhodnuto o úpadku Sazky. "Poté bude ustanoven insolvenční správce. Tento krok dosavadní situaci zpřehlední a nastaví jasná pravidla," napsal zaměstnancům.
Podle Hušáka se loterijní firma pokusí obnovit spolupráci s mobilními operátory. "Zahájili jsme potřebné kroky k úplnému obnovení loterijní činnosti, tedy postupnému vyplácení všech výher bez ohledu na jejich výši, a začnou vyjednávání o obnovení pozastavených neloterijních činností, tedy například spolupráce s mobilními operátory," uvedl v dopise.
Sazka je v insolvenčním řízení od ledna a podle informací v insolvenčním rejstříku k 10. březnu dlužila 26 různým věřitelům 1,37 miliardy korun po lhůtě splatnosti. Společnost nyní čelí třem návrhům na insolvenční řízení. Jeden podala skupina KKCG Karla Komárka, druhý podnikatel Radovan Vítek, třetí Ječmínek, člen představenstva Sazky a šéf Autoklubu ČR, který je minoritním akcionářem Sazky.
Městský soud v Praze měl o insolvenci Sazky rozhodovat 21. dubna. Pokud by Hušák návrh na insolvenci podal, nebo se přidal k Ječmínkovu návrhu, soud by podle jeho mluvčí o úpadku Sazky mohl rozhodnout dříve.
Dosud se o Sazku ucházeli tři investoři: KKCG, Vítek a Penta s E-Investem. KKCG chtěla navýšit základní kapitál Sazky o 2,8 miliardy korun, za což žádala 67 procent akcií, deklarovala ale připravenost svou nabídku upravit. E-Invest a Penta by půjčily peníze na navýšení základního jmění o 51 procent a za to chtěly 51 procent z nového základního jmění firmy. Vítek nabízel za 100 procent akcií firmy miliardu korun. Jeho pohledávky vůči Sazce však převzala skupina PPF. Vítek se označoval za největšího věřitele loterijní firmy s pohledávkou 1,5 miliardy korun, vlastnil i zhruba čtvrtinu dluhopisů Sazky.