Hušák zároveň dodal, že v tuto chvíli z právního hlediska je již návrh na insolvenci za Sazku na soudu podán, a to od místopředsedy představenstva Sazky Romana Ječmínka. "Jsme připraveni maximálně spolupracovat se všemi věřiteli," uvedl.
"V pátek je jednání u pana soudce. Soudce se ptá, zda měl pan Ječmínek mandát k podání insolvenčního návrhu. Naše odpověď bude, že neměl. Zároveň se bude rozhodovat o úvěru a zároveň se rozhodneme, zda se přihlásíme k úpadku. A mandát na to mám od představenstva já," uvedl Hušák.
Sazka je v insolvenčním řízení od ledna a podle informací insolvenčního rejstříku dlužila k 10. březnu 26 různým věřitelům 1,37 miliardy korun po lhůtě splatnosti. "Sazka dál funguje, loterijní činnost běží, o obnovení neloterijní činnosti jednáme. Všechny výhry vyplácíme," řekl dnes Hušák. Podle něho se firma pokusí také obnovit spolupráci s mobilními operátory.
Městský soud v Praze měl o insolvenci Sazky rozhodovat 21. dubna. Pokud by Hušák návrh na insolvenci podal, nebo se přidal k Ječmínkovu návrhu, soud by dle mluvčí Martiny Lhotákové o úpadku Sazky mohl rozhodnout dříve.
Soud současně na 25. března předvolal k výslechu Hušáka a Ječmínka, jakožto představitele Sazky, dále právního zástupce Sazky Jaromíra Císaře, právního zástupce společnosti Moranda, kterou ovládá Vítek, Tomáše Rybáře a právního zástupce KKCG Davida Koláčka. Zástupci Sazky mají soudu zdůvodnit, proč není nutné ustanovit předběžného správce a proč nejsou nutná omezení v nakládání s majetkem. Zároveň by měli uvést důvody, že návrhy smluv o spolupráci, o úvěru a zástavních smluv (s firmou Gladiolus) nejsou v rozporu se zákonem. Zástupci Sazky mají dodat podklady objasňující ekonomickou situaci loterijní firmy.
Dosud se o Sazku ucházeli tři investoři: KKCG, Vítek a Penta s E-Investem. KKCG chtěla navýšit základní kapitál Sazky o 2,8 miliardy korun, za což žádala 67 procent akcií, deklarovala ale připravenost svou nabídku upravit. E-Invest a Penta by půjčily peníze na navýšení základního jmění o 51 procent a za to chtěly 51 procent z nového základního jmění firmy. Vítek nabízel za 100 procent akcií firmy miliardu korun. Jeho pohledávky vůči Sazce však převzala skupina PPF. Vítek se označoval za největšího věřitele loterijní firmy s pohledávkou 1,5 miliardy korun, vlastnil i zhruba čtvrtinu dluhopisů Sazky.
Většinovým vlastníkem Sazky je s 68 procenty Český svaz tělesné výchovy (ČSTV). Ten již dříve oznámil, že jeho výkonný výbor vyhlásí nezávislý transparentní tendr na výběr partnera pro Sazku. Nabídky vyhodnotí firma Erste Corporate Finance.