Sazka je v insolvenčním řízení od ledna a podle informací insolvenčního rejstříku dlužila k 10. březnu 26 různým věřitelům 1,37 miliardy korun po splatnosti.
Soud zároveň vyzval věřitele, kteří dosud nepřihlásili své pohledávky, aby tak učinili do 30 dnů. K později podaným přihláškám insolvenční soud nepřihlíží a takto přihlášené pohledávky nebudou v insolvenčním řízení uspokojeny, upozornil s tím, že se přihlašují i pohledávky, které již byly u soudu uplatněny.
Přezkumné jednání k přezkoumání přihlášených pohledávek soud stanovil na 26. května, poté se se bude konat schůze věřitelů. Ti mají rozhodnout o tom, zda bude ve funkci pokračovat prozatímní věřitelský výbor i dosvadní insolvenční správce a především mají rozhodnout o způsobu řešení úpadku.
V případě právnické osoby připadají v úvahu dvě možnosti řešení po vyhlášení úpadku - konkurz nebo reorganizace. Konkurs by nejspíše znamenal konec Sazky jako takové, je při něm totiž zpeněžen veškerý majetek dlužníka a výtěžek si následně rozdělí věřitelé. V případě Sazky se ale hovoří spíše o možnosti, že soud povolí reorganizaci firmy.
Soud uložil insolvenčnímu správci, aby mu nejpozději do 10.května předložil seznam přihlášených pohledávek tak, aby jej insolvenční soud mohl zveřejnit nejpozději 15 dnů přede dnem přezkumného jednání.
Insolvenční návrh na Sazku jako první podal 17. ledna Radovan Vítek (nedávno své pohledávky postoupil skupině PPF), 4. března pak s vlastním návrhem přišla společnost KKCG Structured Finance podnikatele Karla Komárka. Poté 21. března podal na Sazku insolvenční návrh i místopředseda představenstva Roman Ječmínek a v pátek se připojil generální ředitel a předseda představenstva Sazky Aleš Hušák.