Firma uvedla, že kromě třetí příčky z hlediska počtu uživatelů internetových služeb jí v Číně patří také prvenství v oblasti poskytování zabezpečení pro internet a bezdrátovou komunikaci. Jejímu prohlížeči Safe Browser prý co do oblíbenosti patří druhé místo za prohlížečem Explorer od amerického Microsoftu. Firma se odvolává na data společnosti iResearch.
Primární veřejná nabídka akcií Qihoo je proti jiným primárním nabídkám z tohoto odvětví poměrně velká. Přitom na konci loňského roku se na americký trh vydalo několik dalších čínských internetových firem, třeba Dangdang či Youku.com.
Qihoo 360 Technology sídlí v Pekingu a v USA si podala žádost, aby mohla nabídnout akcie v ceně 10,50 až 12,50 USD za jednu ADS (nahrazuje na burze v zahraničí kmenové akcie - pozn. ČTK). Zdroj agentury Reuters avizoval, že firma zvýší rozpětí na 13,50 až 14,50 USD, nakonec se jí podařilo akcie prodat v ceně 14,50 USD za kus.
Stejný zdroj také řekl, že akcie za zhruba 50 milionů dolarů koupily firmy soukromého či rozvojového kapitálu Sequoia Capital, Highland Capital Partners, Trustbridge Partners a CDH Investments. Prodej akcií připravily banky UBS a Citigroup.
Letošní rok akciím menších čínských společností v USA nepřeje. Některé doplatily na finanční machinace vlastních manažerů, jiné se staly obětí vykonstruovaných obvinění vlivných skupin, které spekulují na pokles cen a snaží se využít právě těch případů, kdy byla prokázána defraudace či jiné pochybení na straně managementu čínských firem.