Jiné zdroje podle agentury Reuters naopak tvrdí, že Deutsche Börse prozatím zaujala vyčkávací taktiku a není rozhodnuta, jaký bude její další krok. Němci prý chtějí počkat, jak na nabídku konkurence zareaguje správní rada NYSE Euronext. Deutsche Börse také čeká, zda ratingové agentury kvůli nastíněnému způsobu financování nesníží Nasdaqu rating.
"Ratingové agentury ani správní rada NYSE Euronext na (konkurenční) nabídku zatím nereagovaly. Zatím je tedy brzy říkat, co Deutsche Börse učiní jako další krok," podotkl jeden ze zdrojů. V platnosti tak podle něj zůstává původní stanovisko, podle něhož je pro NYSE Euronext nejvýhodnější variantou právě spojení s Deutsche Börse.
Pokud by Němci se svou nabídkou uspěli, vznikl by největší provozovatel burz na světě. Nasdaq OMX a ICE však nabídli 11,3 miliardy dolarů (asi 196 miliard Kč) a jejich nabídku může řadu investorů oslovit i proto, že apeluje na patriotismus. V minulosti už se například stalo, že akcionáři některého amerického podniku vznesli protest, když se jejich firmu chystal převzít konkurent z Německa.
Pesimisticky ale protinabídku hodnotí i část analytiků. Podle některých je příliš nákladná a je i možné, že by majitelům nezaručila růst tržního podílu. Pokud by však uspěla, Američané by měli v oblasti provozování burz větší slovo než Evropané. Jestliže bude chtít uspět Deutsche Börse, pak se podle expertů asi nevyhne tomu, že bude muset zvýšit cenu.