Městský soud v Praze určil Cupku předběžným správcem pro insolvenční řízení se Sazkou poprvé 21. února. Sazka se proti tomuto usnesení poprvé odvolala 8. března. Firma zpochybnila Cupkovu nestrannost, protože v minulosti figuroval v konkurzním řízení na majetek podnikatele Václava Fischera. Poukázala na to, že Fischerovým věřitelem tehdy byla skupina KKCG, která je nyní věřitelem Sazky. Kromě toho prý nebyly splněny objektivní podmínky pro ustavení správce podle insolvenčního zákona. Soud ale Cupku 25. března opět určil předběžným insolvenčním správcem.
Sazka se nyní odvolává i proti rozhodnutí z 29. března, kterým soud vyhlásil úpadek Sazky a zároveň Cupku jmenoval insolvenčním správcem. Sazka v odvolání zopakovala předchozí argumenty a upozornila na možné procesní chyby soudu.
Soud dosud nestanovil způsob řešení úpadku Sazky; má na to lhůtu do tří měsíců od rozhodnutí o úpadku. Zatím se předpokládá, že povolí reorganizaci Sazky. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník i insolvenční správce.
Prozatímní věřitelský výbor Sazky tvoří největší věřitelé firmy, a to kromě KKCG SF také společnost Moranda, firma Siderius, GTECH Corporation a Česká spořitelna.
Věřitelé firmy do pátku přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za 1,962 miliardy Kč. Během dneška přibylo do odpoledních hodin více než 25 přihlášek, jde především o pohledávky trafikantů za složené kauce za provozování terminálů Sazky. Jednotlivé pohledávky se nejčastěji pohybují mezi 38.000 a 80.000 Kč.