Po zhroucení Enronu, který byl na trhu s energiemi svého času obchodním gigantem, shledala porota Skillinga v roce 2006 vinným v 19 bodech žaloby. Byly mezi nimi mimo jiné konspirace a podvody s cennými papíry.
Podle prokuratury byly Skillingovy nelegální postupy propracovanou fintou, jak obelstít investory, aby věřili, že potápějící se společnost je v dobré kondici. Byl odsouzen na 292 měsíců vězení, tedy přes 24 let.
Nejvyšší soud ale později zpochybnil jednu teorii usvědčující Skillinga z komplotu a nařídil odvolacímu soudu, aby případ přehodnotil. Podle středečního verdiktu odvolacího soudu nemůžou Skillingovy námitky ke všem usvědčením nikdy uspět.
Skillingův právní zástupce Daniel Petrocelli přesto ve středu uvedl, že bude dále proti všem usvědčením bojovat. Ze zástupců amerického ministerstva spravedlnosti nebyl po verdiktu nikdo k zastižení, aby se ke kauze vyjádřil.
Skilling je nejvýše postaveným manažerem Enronu, který byl za účetní podvody potrestán. Kdysi sedmý největší podnik v USA se zhroutil v roce 2001, o místa přišly tisíce lidí, hodnota akcií firmy spadla o více než 60 miliard dolarů (zhruba bilion Kč) a zaměstnanecký penzijní fond ztratil přes dvě miliardy, napsaly agentury Reuters a AP.