"Vývoj v Řecku a Portugalsku se podle mého názoru zatraceně podobá vývoji ve Spojených státech. Jen ty osoby mají jiná jména," řekl Silvia v televizi CNBC.
Washington si podle ekonoma musí uvědomit, že vyhlídky na slabý hospodářský růst, který Spojeným státům nyní předpovídá většinu ekonomů, nezajistí daňové příjmy v potřebné výši. Spojené státy tak patrně nebudou mít dost peněz na to, aby mohly pokračovat ve financování nárokovatelných dávek.
"Musíme učinit jisté změny a slevit z některých slibů, které dali k těmto dávkám předchozí politici," poznamenal ekonom. "Máme za sebou 40 let politických slibů, že lidem přiznáme určité nároky a příspěvky. Teď ale zjišťujeme, že Spojené státy jsou ve složitější situaci, než byly v letech bezprostředně po druhé světové válce," dodal.
Republikáni a demokraté se nemohou shodnout na tom, jak v posledních šesti měsících tohoto fiskálního orku financovat federální vládu. Finanční rok v USA končí v září, Spojené státy ale pořád fungují v rozpočtovém provizoriu. To si několikrát prodloužili, teď ale k dalšímu takovému kroku chybí politická vůle. Nynější provizorium vyprší v pátek.