"Vyjádřil jsem vděčnost zemím G7 za spolupráci při společné měnové intervenci 18. března. Požádal jsem rovněž země G7, aby i nadále společně podnikaly vhodné akce a úzce sledovaly trh," řekl Noda. Dodal, že země se shodly, že březnová intervence byla účinná a podařilo se jí zmírnit přehnané pohyby devizových kurzů. O přesnějších akcích na trzích v budoucnosti však představitelé skupiny nejednali.
Noda dodal, že představitelé G7 na svém setkání probírali rovněž japonské zemětřesení, dluhovou krizi v Evropě a politickou situaci na Blízkém východě a v severní Africe, které ohrožují globální ekonomiku.
Japonsko po březnovém zemětřesení doprovázeném cunami čelí nejhorší krizi od druhé světové války. Zemětřesení na severovýchodě země nejen poškodilo jadernou elektrárnu a vyvolalo jadernou krizi, ale rovněž přerušilo výrobu v továrnách kvůli nedostatku energie a součástek. Noda dodal, že dopady zemětřesení jsou zatím nejisté, protože nelze odhadnout, jaké budou škody firem a jak ovlivní náladu domácností. Slíbil poskytnout dostatek informací o jaderné krizi.
Dnes pokračuje jednání finančních představitelů skupiny předních světových ekonomik G20, kterého se Noda zúčastní. Hlavním tématem mají být rizika pro globální ekonomiku a hledání způsobů, jak snížit globální nerovnováhy a podpořit udržitelný růst, napsala agentura Reuters.