Dow Jonesův index přidal 56,68 bodu a den uzavřel růstem o 0,46 procenta na hodnotě 12.341,83 bodu. Širší index S&P 500 zpevnil o 0,39 procenta na 1319,68 bodu, index Nasdaq Composite si ale připsal pouze 0,16 procenta na 2764,65 bodu. Na začátku obchodování přitom všechny indexy na čas oslabily a vzhůru se vydaly až po příznivé statistice.
Investory především potěšila zpráva, že spotřebitelská důvěra za duben vzrostla víc, než trh očekával. Index důvěry, který sestavuje Michiganská univerzita, se zvýšil na 69,6 bodu, zatímco o měsíc dřív byl na 67,5 bodu. K růstu cen akcií přispěl i růst průmyslové výroby.
V týdenním srovnání se však akciovému trhu příliš nevedlo. Za celý týden Dow Jonesův index klesl o 0,3 procenta, index S&P 500 odepsal 0,6 procenta a stejně tak index Nasdaq Composite.
Statistika také ukázala, že míra inflace v USA v březnu zrychlila růst, avšak cenové jádro bez potravin a energií tempo růstu zmírnilo. Podle ekonomů tak inflace v USA zůstává pod kontrolou a tamní centrální banka má možnost pokračovat v uvolněné měnové politice, i když může omezit některá podpůrná opatření.
"Překvapuje mě, že trh držel tak dobře, když vezmete v úvahu Google a Bank of America," poznamenal hlavní investiční analytik společnosti Warren Financial Services Randall Warren. Google v minulém čtvrtletí sice zvýšil zisk, vydělal však o trochu méně, než trh očekával. Velmi výrazně vzrostly celkové náklady, což byla podle analytiků hlavní příčina poklesu akcií. Za celý den akcie Googlu odepsaly 8,3 procenta.
Zhruba 2,4 procenta odepsaly také akcie Bank of America, která oznámila hospodářské výsledky před začátkem obchodování. Bance klesl čtvrtletní zisk o více než 37 procent, což byl horší výsledek, než se čekalo na trhu. Pokles kurzu tak brzdil růst širšího trhu, protože banka má v Dow Jonesově indexu vysoké zastoupení.
Na devizových trzích se snižoval kurz eura, jemuž ublížily problémy se státními dluhy v některých zemích eurozóny. Jednotná evropská měna tak vůči dolaru sestoupila z nejvyšších hodnot od začátku loňského roku, když se během týdne dostala až nad 1,45 USD. Silnou podporu euro zatím nachází v předpokladu dalšího zvyšování úrokových sazeb v eurozóně.
Euro k dolaru odepsalo 0,4 procenta na 1,4436 USD, za celý týden kleslo zhruba o 0,3 procenta. Během týdne se dostalo až na 1,4521 USD, kde bylo naposledy před 15 měsíci. Podle ekonomů se může nad 1,45 USD vrátit, avšak nejprve bude muset udržet klíčové technické úrovně. Dolar vůči japonskému jenu oslabil o 0,4 procenta na 83,12 JPY.