A to i přesto, že více než 60 ze 72 sportovních svazů, sdružených v iniciativě Český sport 2011, je proti plánu generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka, který v rámci dalšího řešení situace loterijní společnosti upřednostňuje nabídku společnosti Penta. Ta slibuje ponechat současným akcionářům 30 procent a ročně poslat sportu 300 milionů korun. Skupiny PPF a KKCG nabídly akcionářům Sazky od příštího roku 200 milionů Kč a nechaly by jim dvacetiprocentní podíl. Kritici nabídky Penty však upozorňují na to, že nejde jen o výši podílu, ale o celkový přístup nového majoritního vlastníka. A v případě Penty se obávají střetu zájmů Sazky s Fortunou.
Odpůrci by chtěli Hušáka odvolat, mnozí si přejí i změnu ve vedení ČSTV, ale uvědomují si, že to se jim sotva může podařit. V dvoukomorovém systému by pro tak závažná rozhodnutí potřebovali získat podporu druhé komory, kterou tvoří zástupci tělovýchovných jednot a regionálních sdružení. A ti ve velké většině tradičně stojí na straně Hušáka.
Za tohoto stavu se opozice v ČSTV prý ani nebude pokoušet o svržení předsedy Pavla Kořana a dalších Hušákových stoupenců. Iniciativa Sport 2011 má především v plánu vyjádření nesouhlasu se zprávou o činnosti a s navrhovanou změnou stanov.
Předseda ČSTV Pavel Kořan si je vědom, že valná hromada bude asi mít dramatický průběh, i proto bude jednání na rozdíl od minulých let neveřejné. Sám hodlá obhajovat pozici a návrhy šéfa Sazky Hušáka.
Sazka je v úpadku od 29. března. Firma se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly. Věřitelé dosud k soudu přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za více než dvě miliardy korun. Očekává se ale, že držitelé dluhopisů zažádají o jejich okamžité zpoplatnění. Tím by dluh vzrostl na deset miliard korun.