ČT přihlásí do insolvenčního řízení Sazky pohledávku 5,3 mil. Kč

19.04.2011 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Praha 19. dubna (ČTK) - Česká televize přihlásí do insolvenčního řízení se Sazkou pohledávku vůči této loterijní společnosti ve výši 5,3 milionu korun. Sazka televizi dluží za vysílání svých loterií, ČT nicméně bude losování zatím vysílat i nadále. ČTK to dnes sdělil mluvčí České televize Ladislav Šticha. Sazka je od 29. března v insolvenci.

Generální ředitel Sazky Aleš Hušák v rozhovoru pro server Aktuálně.cz řekl, že Sazka za vysílání losování loterií České televizi neplatí a dluh zatím nevyrovnala. "Televize si ho musí přihlásit jako pohledávku," uvedl. Doplnil ale, že Sazka by byla ráda, kdyby ČT losování vysílala dál.

O tom, že by Česká televize mohla kvůli neuhrazeným platbám od Sazky ukončit vysílání losování loterií Sportka, Šťastných deset a Euromiliony, se spekulovalo v polovině dubna dubna. Sazka za přenosy dosud platila České televizi desítky milionů korun ročně. Proti zastavení vysílání se ovšem postavil insolvenční správce Sazky Josef Cupka.

"Celou věc jsem projednal s Českou televizí, jsou tam i jiné možnosti řešení," řekl tehdy ČTK Cupka. Dodal, že televize může přistoupit na splátkový kalendář, nebo třeba na platbu počkat. Televizní losování loterií Sazky je podle Cupky takovým symbolem, že by zastavení jeho vysílání nebylo dobrým signálem pro sázející a veřejnost. "Navíc jde z větší části o pohledávku za podstatou, takže ČT o ni nepřijde," dodal tehdy Cupka.

Do úpadku poslal 29. března Sazku Městský soud v Praze kvůli problémům se splácením výstavby pražské multifunkční haly O2 arena. Věřitelé dostali na přihlášení pohledávek lhůtu 30 dnů. Dosud k soudu přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za více než dvě miliardy korun. Sazka ale nedávno obdržela od zajišťovacího agenta držitelů dluhopisů, londýnské The Bank of New York Mellon, žádost o okamžité proplacení dluhopisů. Dluh Sazky tak vzroste ze současných dvou na minimálně sedm miliard korun. Většinovými držiteli dluhopisů jsou společnosti kontrolované investičními skupinami PPF a KKCG.

Soud způsob řešení situace Sazky dosud nestanovil, zatím se předpokládá, že povolí reorganizaci. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník a insolvenční správce.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK