"Zájem máme určitě o Bratislavu a Košice. Budeme vyhodnocovat i další příležitosti, ale v úvahu připadá zřejmě už jen Trnava," uvedl Křetínský. Pro EPH je podle něj rozhodující velikost firem.
Holding podle Křetínského plánuje podat velkorysou nabídku. Dodal, že všeobecně se firmy prodávají za pěti- až desetinásobek jejich provozního zisku. "Předběžnou představu však už zhruba máme a vzhledem k našemu strategickému zájmu o Slovensko určitě nebudeme na dolních hranicích těchto intervalů," dodal.
Křetínský odhadl, že kupní cena bratislavské teplárny nepřesáhne 100 milionů eur. Ceny tepla z této firmy by EPH, v němž 20 procent kontroluje sám Křetínský a zbylý podíl si rovným dílem rozdělily skupiny J&T a PPF, prý dokázal za standardních podmínek snížit o deset až 15 procent.
Termín zahájení privatizace šesti tepláren zatím není známý. Kabinet premiérky Ivety Radičové původně souhlasil s prodejem celých podniků, později však rozhodl, že pět procent akcií dostanou bezplatně města, v nichž teplárny sídlí.
Křetínský poznamenal, že EPH se vedle Slovenska zaměřuje na projekty v Polsku a Německu, detaily neuvedl. Příležitosti však vidí například ve výrobě elektrické energie hlavně s pomocí hnědého uhlí, a to zejména v Německu. EPH má podle neoficiálních informací polských médií zájem také o varšavskou teplárenskou společnost SPEC, největší šanci získat 85 procent akcií firmy však údajně mají polské státní společnosti.