Firmě pomohla zvýšit zisk vyšší poptávka po jejích službách, hlavně ze strany komerčních emitentů. Nynější nízké úroky ve světě totiž nutí řadu firem refinancovat dluhy. Moody's patří k trojici globálních ratingových agentur, které hodnotí vedle komerčních dluhů také schopnost jednotlivých států splácet závazky.
Zisk na jednu akcii v prvním čtvrtletí dosáhl 67 centů, a zvýšil se tak z předchozích 47 centů, kde byl před rokem. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru čekali, že zisk na akcii vzroste na 54 centů.
Za ziskem společnosti Moody's je z valné části její ratingová agentura. Ta ve čtvrtletí zvýšila výnosy o 23 procent na 412,6 milionu dolarů (kolem 6,8 miliardy Kč).
Moody's zároveň zlepšila výhled na celý letošní rok a předpokládá, že vytvoří zisk na akcii od 2,22 do 2,32 USD. Dosud předpovídala zisk 2,12 až 2,22 USD. Díky solidním výsledkům hospodaření firma zvýší výplatu dividend na 14 centů z dosavadních 11,5 centu každé čtvrtletí.
Akcie Moody's na výsledky hospodaření reagovaly velmi příznivě a krátce po zahájení obchodování vykazovaly nárůst skoro o deset procent. Dostaly se tak na roční maximum těsně pod 40 dolary.
Tento týden zveřejnila výsledky hospodaření i další americká společnost McGraw-Hill Cos, která vlastní ratingovou agenturu Standard & Poor's. Výsledky firmy byly rovněž nad očekáváním trhu. S&P odhaduje, že v období 2011 až 2014 budou v USA a v Evropě splatné dluhopisy v objemu 1,2 až 1,5 bilionu dolarů (od 19,7 do 24,7 bilionu Kč).
Ratingové agentury Moody's, Standard & Poor's a Fitch Rating, která patří do skupiny Fimalac, vydělaly za finanční krize spoustu peněz na hodnocení kvality strukturovaných finančních produktů, jako jsou hypoteční zástavní listy a další odvozené papíry. Ratingové agentury se staly terčem kritiky za to, že zmíněným cenným papírům často přisuzovaly vyšší rating, než byla jejich skutečná hodnota.