Za růstem tržeb je ale především snaha uvádět na trh nové produkty a služby. Podnik má v plánu i další investice, na které chce získat peníze z prodeje části majetku. Až jednu miliardu dolarů (asi 16,3 miliardy Kč) by podnik mohl získat z prodeje divize řízení rizika a divize výroby účetního softwaru.
"Podnik je teď v zahřívací fázi. Tendence u našeho (podnikatelského) modelu byla vždy taková, že to jde pomalu, pak ještě pomaleji, nebo pomalu a pak rychleji," poznamenal generální ředitel Thomson Reuters Tom Glocer. Potvrdil také plán firmy dosáhnout v letošním roce alespoň pětiprocentního růstu tržeb.
Zisk v prvním čtvrtletí vzrostl o jedno procento na 556 milionů dolarů (asi 9,1 miliardy Kč). Provozní marže ale mírně klesla na 17,2 procenta ze zhruba 18 procent před rokem. Zisk na akcii dosáhl 42 centů, Wall Street v průměru čekal zisk 43 centů.
Thomson Reuters už dříve uvedl, že chce zefektivnit činnost, což znamená i prodej některých součástí, které nejsou pro firmu klíčové. Prodává například produkt pro právnické vzdělávání, ve Skandinávii divizi právních služeb a divizi pro daně a účetnictví.
Akcie firmy během obchodování ztrácely asi dvě procenta. Na burze v New Yorku byl pokles trochu vyšší a ve druhé polovině obchodování dosahovat asi 2,3 procenta. Na burze v Torontu pokles činil asi 1,9 procenta. Akcie se dříve obchodovaly v Londýně, když byl Reuters ještě samostatný, jakmile firmu převzal kanadský Thomson, přesunuly se do New Yorku a Toronta.
Thomson Reuters poskytuje širokou škálu informačních služeb, převážně pak finanční povahy. Novinářská činnost tvoří okrajovou část, firma naopak rozšířila záběr do oblasti právních služeb a také pro odborníky z lékařské praxe.