FAO očekává, že produkci rýže pomůže to, že v nejbližších měsících by měly zcela vymizet nepříznivé průvodní jevy klimatického jevu La Niňa. Prospět by měly i kroky vlád zejména v Asii na udržení růstu cen potravin pod kontrolou a zajištění dlouhodobých dodávek.
FAO předpovídá, že většinou přidaného množství přispěje opět Asie, protože tamní produkce se na globálním objemu podílí naprostou většinou. V Asii odhaduje FAO tříprocentní nárůst sklizně na 434 milionů tun a přispěje k tomu hlavně Čína, Indie a Pákistán.
Růst by měla produkce i v Evropě, Oceánii, Latinské Americe a Karibiku. V Africe se čeká stagnace a v Severní Americe pokles o 15 procent, protože farmáři zde letos podle FAO přejdou od rýže k ziskovějším plodinám.
Klimatický jev La Niňa (Děvčátko) se opakuje vždy po několika letech. Během něj vystupuje před tichooceánským pobřežím Latinské Ameriky studená voda z hloubky na povrch moře. To způsobuje v některých oblastech subkontinentu nebývalá sucha, v jiných vysoce nadprůměrné srážky.