Kromě hodnoty majetku se zvýší i počet rodin s majetkem více než milion dolarů. V rozvinutých zemích stoupne o dvě třetiny na 55,5 milionu a rozvíjejících se zemích, jako Čína, Indie a Brazílie, se více než zdvojnásobí na deset milionů.
Nejvíce bohatých má být i nadále ve Spojených státech a v Evropě. Počet milionářských domácností v USA se má do 2020 zdvojnásobit na 20 milionů a celkový majetek milionářů poroste v průměru o devět procent ročně až na 87 bilionů USD v roce 2020. Nejvyšší růst počtu milionářů z rozvinutých zemích se čeká v Austrálii a Singapuru.
Mnohem rychleji než v rozvinutých zemích však poroste počet milionářů v Číně, Brazílii, Rusku a dalších rozvíjejících se zemích, hlavně díky vysokému ekonomickému růstu v těchto regionech a zvyšování cen komodit. V deseti předních rozvíjejících se zemích se má majetek milionářských domácností ztrojnásobit na 25 bilionů USD z letošním sedmi bilionů USD.
Do majetku ve studii je započítán finanční majetek, jako akcie, obligace a investice, i nefinanční majetek, včetně rodinného sídla, zboží dlouhodobé spotřeby, jako auta, podnikatelského kapitálu a dalšího majetku, napsala agentura Reuters.