Počet pracovních míst se v čistém vyjádření proti předešlému měsíci zvýšil o 58.300. Ekonomové přitom podle ankety agentury Reuters odhadovali nárůst o 22.500. Prakticky všechna nová místa vznikla v sektoru služeb, zejména ve financích.
Celkový počet pracovních míst v Kanadě se vrátil na úroveň před recesí let 2008-2009 už v lednu. Míra nezaměstnanosti je však stále nad předkrizovou úrovní 6,2 procenta ze září 2008.
Kanada se z recese vymanila oproti Spojeným státům relativně brzy a bez větších následků. Za to a za příznivý vývoj na trhu práce ocenili voliči tento týden v parlamentních volbách vládní konzervativce premiéra Stephena Harpera vítězstvím ve volbách a zajištěním parlamentní většiny.
Vývoj zaměstnanosti v Kanadě ostře kontrastuje se situací trhu práce v sousední americké ekonomice. Americký trh práce dva roky od konce recese v polovině roku 2009 prakticky stagnoval a skutečně oživovat začal teprve v posledních měsících.
Podle dnešní zprávy americká ekonomika v dubnu vytvořila 244.000 pracovních míst, o 30 procent více, než se čekalo, a tvorba míst v soukromém sektoru se dostala na pětileté maximum. Ekonomika však nahradila zatím jen malou číst osmimilionové ztráty pracovních míst z let 2008-09 a devítiprocentní míra nezaměstnanosti je proti konci roku 2007 téměř dvojnásobná.