Dow Jonesův index odepsal 62,44 bodu a den uzavřel slabší o 0,51 procenta na hodnotě 12.240,11 bodu. Podobně širší index S&P 500 klesl o 0,32 procenta na 1300,67 bodu. Nejlépe skončil index Nasdaq Composite, který udržel alespoň slabý zisk. Připsal si 0,05 procenta a uzavřel na 2766,25 bodu.
Index S&P 500 klesal už čtvrtým dnem v řadě. Zájem o nákupy brzdí právě komplikovaná debata o zvýšení limitu zadlužení. Politici zatím nenašli kompromis, přestože Bílý dům je k tomu soustavně vyzývá. Čas je přitom pouze do 2. srpna, pak se Spojené státy asi ocitnou v technické platební neschopnosti.
Debata vázne na sporech o snížení deficitu. V noci na dnešek se mělo ve Sněmovně reprezentantů hlasovat o návrhu republikánů, z hlasování ale sešlo. Senát, v němž mají většinu demokraté prezidenta Baracka Obamy, pracuje na konkurenčním návrhu. Demokratičtí lídři už se nechali slyšet, že sněmovní návrh bude v Senátu přehlasován.
K růstu indexu Nasdaq Composite pomohly například akcie společnosti Green Mountain Coffee Roasters, které přidaly více než 16 procent. Cenné papíry tak reagovaly na zprávu, že firma ve druhém čtvrtletí zvýšila zisk asi o 18 procent. Akcie tohoto podniku měly v rámci trhu Nasdaq ve čtvrtek nejvýraznější zisk.
Na devizových trzích klesalo euro, na které stále doléhají problémy se státními dluhy v eurozóně. K nervozitě značně přispěla aukce italských státních dluhopisů, která potvrdila, že investoři jsou sice ochotni cenné papíry zadlužených evropských zemí kupovat, ale požadují za to vyšší úrok. Nejlépe tak z problémů v Evropě a v USA vychází japonský jen.
Euro k dolaru oslabilo o 0,4 procenta na 1,4308 USD, takzvaný dolarový index vzrostl o 0,2 procenta na 74,232 bodu. V růstu na nová maxima vůči dolaru pokračoval i švýcarský frank, který vystoupil na 0,7990 CHF. Dolar se ale později vzpamatoval a ustálil se na 0,8018 USD. Za celý den si tak připsal 0,1 procenta.