Bez zahrnutí nákladů na akciové kompenzace a amortizace Motorola vykázala zisk devět centů na akcii. Analytici dotazovaní agenturou FactSet čekali zisk jen dva centy na akcii. Příjmy stouply o 28 procent na 3,34 miliardy USD.
Motorola ve čtvrtletí dodala na trh 4,4 milionu chytrých telefonů, loni to bylo jen 2,7 milionu. Někteří analytici však čekali vyšší údaje, které by ukázaly, že Motorola dokáže držet krok s většími konkurenty jako Apple a Samsung Electronics. Nejlépe se firmě vedlo v Latinské Americe a Číně díky zájmu o běžné mobilní telefony. Celkem společnost dodala na trh 11 milionů přístrojů a od roku 2006, kdy se Motorola začala potýkat s problémy, zaznamenala teprve druhý meziroční růst prodeje telefonů. Apple pro srovnání dodal ve čtvrtletí na trhy 20,3 milionu svých telefonů iPhone.
Motorola v únoru představila svůj první tablet Xoom. Ten se však v oblibě ani nepřiblížil konkurenčnímu iPadu a Motorola musela nedávno snížit jeho cenu.
Motorola se na počátku tohoto roku po letech příprav oficiálně rozdělila na dva podniky, Motorola Mobility a Motorola Solutions. Motorola Mobility se soustředí na mobilní telefony a set-top boxy. Do části Motorola Solutions firma vyčlenila své aktivity v oblasti policejních vysílaček a snímačů čárových kódů, které prodává podnikovým zákazníkům a vládě.
Ve třetím čtvrtletí Motorola očekává očištěný zisk od zhruba nuly do deseti centů na akcii. Analytici však počítají se ziskem až 27 centů na akcii. Firma uvedla, že zisk bude nižší kvůli zpoždění ve výrobě telefonu Droid Bionic, který bude prvním telefonem určený pro novou mobilní síť 4G firmy Verizon. Motorola rovněž očekává pokles cen a nižší objem prodeje tabletů a sezonní pokles prodeje set-top boxů, napsala agentura AP.