V 17:30 SELČ euro vůči dolaru oslabilo o 0,93 procenta na 1,4223 USD a k jenu kleslo o 1,89 procenta na 109,24 JPY. Dolar vůči švýcarskému franku klesl o 1,4 procenta na 0,7814 CHF, když během dne se propadl až na 0,7752 CHF.
Kurz dolaru vůči jenu oslabil o 0,8 procenta na 76,79 JPY. Během dne klesl až na 76,29 JPY, což bylo blízko hodnoty z poloviny března, kdy se uskutečnila koordinovaná intervence za oslabení japonské měny. Při zahájení obchodování v USA se dolaru v jednu chvíli podařilo ztráty smazat a dokonce posílil až na 77,10 JPY, tyto zisky si však neudržel.
Američtí politici po několika týdnech dosáhli dohody o navýšení státního dluhu ze současných 14,29 bilionu dolarů, a odvrátili tak zřejmě hrozící bankrot země. Dohodu ještě musí schválit Kongres. Bez dohody by Spojené státy po 2. srpnu byly bez peněz.
Podle analytiků však ve vzduchu stále visí hrozba zhoršení ratingu USA. "Nicméně riziko z možného snížení ratingu je stále na pořadu a výdajové škrty možná nebudou dostatečné, aby přesvědčily ratingové agentury, že Washington to myslí vážně a chce dát svoji fiskální situaci do pořádku," uvedl analytik Commonwealth Foreing Exchange Omer Esiner.
Dnešní statistika pak potvrdila, že americká ekonomika je velmi křehká. Institut nákupních manažerů (ISM) dnes uvedl, že tempo růstu zpracovatelského sektoru v červenci prudce zpomalilo a bylo nejslabší od konce recese. Index průmyslové aktivity se snížil na 50,9 bodu z červnových 55,3 bodu a ocitl se nejníže od července 2009. Slabé byly i páteční údaje o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí, napsala agentura Reuters.