Kurz eura posílil vůči dolaru, a to o 0,9 procenta na 1,4324 USD, ale jeho vzestup pravděpodobně zabrzdí obavy z dluhové krize eurozóny. Vůči franku euro kleslo až na 1,0794 CHF, po zásahu centrální banky ale jeho kurz stoupl o dvě procenta na 1,1070 CHF. Dolar klesl o 0,2 procenta na 76,94 JPY.
Centrální banka Švýcarska uvedla, že je frank výrazně nadhodnocen. Očekává proto jeho pokles, i když jen dočasný. Dolaru pak pomohla nahoru zpráva o vývoji na trhu práce v soukromém sektoru. Údaje o zpracovatelském průmyslu od nákupních manažerů ale byly překvapivě slabé.
Tlaky na růst franku a japonského jenu jsou silné, protože měny slouží jako bezpečnější investice v nepříznivé době a americká ekonomika, světově největší, setrvává ve slabší kondici. Mnoho ekonomických ukazatelů z poslední doby naznačilo, že růst americké ekonomiky ztrácí tempo, napsala agentura Reuters.
Slabý záblesk naděje dodala trhu zpráva z trhu práce. Soukromý sektor v USA za červenec vytvořil zhruba 114.000 pracovních míst, což je proti očekávání více. Ukazují to údaje specializované průzkumové agentury ADP, která ale na druhou stranu zpřesnila data za červen na horší.
V USA se stále více mluví o hrozbě další recese. Podle některých analytiků dochází ekonomice dech, protože postrádá růstové impulzy. V zemi se stále nevzpamatoval trh s bydlením a sužuje ji vysoká nezaměstnanost. Spotřebitelé se zároveň stále snaží splatit dluhy z minulosti a nemají peníze na utrácení.