Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 v závěru stoupl jen o 0,2 procenta na 9659,18 bodu, třebaže po intervenci vystoupal až o téměř jedno procento. Ve středu v obavách z vývoje americké i světové ekonomky spadl Nikkei o 2,1 procenta a zaznamenal nejhlubší ztrátu od březnového zemětřesení.
Akciový trh reagoval růstem na rozhodnutí Tokia podniknout letos již druhou intervenci proti rostoucímu kurzu jenu, který podkopává japonskou ekonomiku. Podle analytiků však bude dopad intervence na trhu krátkodobý, protože investoři se vzhledem k nejisté situaci globální ekonomiky uchylují do bezpečí měn jako jen a švýcarský frank a japonských či amerických státních dluhopisů. Investory také jen dočasně ovlivnilo rozhodnutí centrální banky zvýšit výkupy dluhopisů a posílit zdroje pro levné úvěry bankám.
Z jednotlivých titulů silně rostly akcie společností Hitachi a Mitsubishi Heavy Industries. Informované zdroje podle agentur uvedly, že obě firmy oznámí plán fúze.
Zásah proti jenu přišel po středečním nečekaném snížení švýcarských úrokových sazeb, které zastavily růst švýcarského franku. Japonsko však na rozdíl od zásahu z 18. března tentokrát intervenovalo samo a s hlavními světovými partnery věc jen konzultovalo. Ministerstvo financí odůvodnilo intervenci obavou z negativního dopadu silného jenu na zotavování japonské ekonomiky z následků březnové přírodní katastrofy.
Dolar k jenu po intervenci vyskočil o 2,7 procenta na 79,20 JPY. Počátkem týdne dolar klesl těsně k březnovému rekordnímu minimu 76,25 JPY, což vyvolalo silné obavy mezi japonskými vývozci. Jen vůči euru se propadl o 2,5 procenta na 113,15 JPY